Pobyt Hořehledy - Pod Kokšínem

Víkendový restart

Jezdíme pravidelně na víkendy do Hořehled u Spáleného Poříčí v podbrdské krajině Čech.

Aktuální termíny:

Prodloužený jógový víkend PODZIMNÍ

 16.-19.11.2023 

PROBÍHÁ PŘIHLAŠOVÁNÍ 

rezervace na ivetakovalska@seznam.cz  

Počet volných míst s programem (s jógou): 2 

Počet volných míst bez programu (ubytování, strava, přednáška): 4


Ubytování v příjemném prostředí

Ubytování v příjemném a klidném prostředí hotelu ve 2-4 lůžkových pokojích. Prostory máme vyhrazeny speciálně pro skupinu.  Pokoje jsou útulné a čisté po nedávné rekonstrukci. Skupina je kapacitně kolem 15 osob, tedy prostředí je komornější. Plná vegetariánská penze ve vyhrazeném salónku. Nádherná jógovna. Celkově místo pod kopcem s Buddhovo Stúpou má své kouzlo.

Pestrý program

Program je nabitý praxí nejen cvičení ásan, ale zejména další jógovou praxí, na kterou je na víkendu větší prostor a klid. Například různé druhy meditace, relaxace, čistící techniky, dech a dechová praxe, jóga Nidra, jógová doporučení a chování nejen pro jogíny, ale hlavně pro šťastný život, čakry, energetická práce, mantry, mudry aj. Doplňuji ještě doprovodným programem například knihami, kartami, aromaterapií, malováním, možností výletu po okolí a samozřejmě jsem k dispozici na konzultace a pokec :-) 

Vyvážená strava - základ pro další práci na sobě

Vyváženou vegetariánskou stravu nám zajišťuje Paní Dýně, dlouholetá specialistka ve svém oboru (makrobiotika, zdravá a vyvážená strava, cateringy, kurzy vaření). Můžeme se těšit na její chutné a lahodné pokrmy a dobroty. A když bude čas, možná nám k tomu přidá i pár rad a zkušeností. Celkově to nelze popsat, dokud to prostě neochutnáte. Je to jak samotný zážitek z jídla, tak i návštěva do světa plného známých i neznámých surovin. A v neposlední řadě též potvrzení faktu, že zdravé a vyvážené jídlo může být opravdu dobré. Strava je důležitým základem pro celkovou harmonii těla. 

Jsem vděčná, že se nám podařilo navázat spolupráci a zážitek z pobytu tak může být pro tělo přínosem ve všech směrech. Též inspirací, jak se o sebe pomocí stravování starat každý den s ohledem na roční období, abychom se cítili skvěle.

Více se o paní Lence alias Paní Dýni se můžete dozvědět na jejím webu ZDE

Přihlášení je možné přes e-mail ivetakovalska@seznam.cz 

Jógový víkend PODZIMNÍ - prodloužený - 16.-19.11.2023

Termín: 16.11. - 19.11.2023 

Ubytování: Hotel Pod Kokšínem, Hořehledy

Parkování: v areálu hotelu - na nádvoří

Pokoje: 2-3-4 lůžkové pokoje hotelového typu (manželské nebo oddělené postele, soc. zařízení na pokoji)

Pokoje jsou umístěné v klidném hotelovém křídle pronajatém pro náš pobyt na patře s jógovnou. Možnost samostatného pokoje za příplatek.

Strava: plná penze vegetariánská/veganská s dezertem, pitný režim

Program: lekce jógy, meditace, jógové filosofie, přednáška Paní Dýně, bohatý doprovodný program

Souvislá praxe během víkendu dává možnost zaměření na celistvost jógového učení a tedy sounáležitost a rovnováhu pohybu, stravy, denního rytmu a odpočinku . Rozvíjíme praxi a témata jako je: dech (pranayama), čistící techniky (šatkarma/šatkrija), soustředění, koncentrace (dharana), meditace (dhyana), relaxace, flexibilita (ásana), kontrola myšlenek (pratyahara, mantry, mudry, bandhy, kreativita, filozofie jógy (yama, niyama) a další. Též je postaráno o doprovodný program, také dostupná literatura k nahlédnutí. Mimo náplň programu dávám podněty pro drobné doplňkové úkoly, které si každý může plnit ve volném čase a jsou určeny pro hlubší poznání a osobní rozvoj.

Nástin programu: začátek ubytování první den cca po 15h, srazem před večeří a info a následně večeře cca v 18h, večerní jógová praxe a meditace/relaxace. Druhý a třetí den ráno čistící techniky, dechová praxe, ranní protažení, snídaně, dopolední klidná praxe, oběd, odpolední vycházka nebo odpočinek, lekce před večeří, večeře, program po večeři včetně meditace a relaxace na závěr pro klidný spánek. Poslední den dopoledne harmonogram podobně jako dopoledne dni předchozí a končí se obědem okolo 13h. Ubytování ukončeno ve 14h.

Během pobytu jsem samozřejmě k dispozici pro konzultace a dotazy. Program se mění podle potřeb účastníků, únavy, kondice a u aktivit venku též podle počasí.

Finální verze programu spolu s dalšími informacemi, co si přibalit s sebou, přijde přihlášeným v e-mailu cca týden před pobytem.

--------------------------------------------

Cena s programem: 5 790,- 

V ceně je zahrnuto: ubytování na 4 dni - 3 noci (ve 2-4 lůžk. pokojích se soc. zaříz.) + prodloužený check-out, strava plná penze s dezertem, pitný režim po celý den, program, doprovodný program, přednáška paní Dýně, překvapení, parkování ve dvoře hotelu

V ceně není zahrnuto: příplatek za samostatný pokoj - lze domluvit individuálně, cena na dotaz


Úhrada: záloha 3 290,- nejpozději do 10.10.2023 (lze uhradit i celý pobyt najednou), doplatek 2 500,- hotově na místě.

Místo je pevně rezervováno po zaplacení zálohy (optimálně uhradit do tří dnů po obdržení potvrzení přihlášení e-mailem) - nečekejte až na mezní termín pro platbu záloh, po uplynutí delší doby od přihlášení a nepřipsání platby na účet budete kontaktováni a místo bez platby může být uvolněno dalším zájemcům.

V případě zrušení ze strany účastníka v období méně jak 30 dnů před začátkem pobytu je záloha nevratná. V případě nemožnosti se účastnit můžete za sebe poslat náhradu a na ni převést zálohu. Pokud taková situace nastane, pomáhám s jejím řešením a hledáním náhradníka.

Bankovní spojení: 123-7358490237/0100 (do poznámky prosím uvést: Horehledy podzim + jmeno)

Pobytu se můžete účastnit bez programu nebo Váš necvičící doprovod, v takovém případě mě neváhejte kontaktovat a domluvíme podrobnosti. Tipy pro volný čas - své si najdete ve formě odpočinku, relaxace, s knihou nebo aktivně vycházek po okolí, turistiky, kulturní památky, navštívení Buddhovy Stúpy, vyzkoušení golfu (po předchozí domluvě a podle počasí) nebo cyklistiky po okolí.

Cena bez programu je 3 790,- (v ceně je zahrnuto ubytování a strava + přednáška paní Dýně) - platba na účet najednou


Přihlášení a předběžná rezervace na e-mail: ivetakovalska@seznam.cz

Do e-mailu uveďte prosím jméno, telefon, Váš věk nebo rok narození, město bydliště, v případě zdravotního omezení prosím též uvést, a dále kolik osob přihlašujete a preference ubytování (pokoj a s kým) - snažím se zohlednit.

Během pobytu se může vyskytnout přítomnost mého 4-nohého parťáka.

Jógový víkend JARNÍ březen 2024

- v přípravě

Proběhlo:

Jógový víkend JARNÍ 24.-26.3.2023


Termín: 24.3-26.3.2023

Ubytování: Hotel Pod Kokšínem, Hořehledy 

Parkování: v areálu hotelu - na nádvoří

Pokoje: 2-3-4 lůžkové pokoje hotelového typu (manželské nebo oddělené postele)

Pokoje jsou umístěné v klidném hotelovém křídle pronajatém pro náš pobyt na stejném patře s jógovnou. 

Strava: plná penze vegetariánská, pitný režim

Vyváženou vegetariánskou stravu nám zajišťuje Paní Dýně, dlouholetá specialistka ve svém oboru (makrobiotika, zdravá a vyvážená strava, cateringy, kurzy vaření). Můžeme se těšit na její chutné a lahodné pokrmy a dobroty. A když bude čas, možná nám k tomu přidá i pár rad a zkušeností. Celkově to nelze popsat, dokud to prostě neochutnáte. Je to jak samotný zážitek z jídla, tak i návštěva do světa plného známých i neznámých surovin. A v neposlední řadě též potvrzení faktu, že zdravé a vyvážené jídlo může být opravdu dobré. Strava je důležitým základem pro celkovou harmonii těla.

Více se o paní Lence alias Paní Dýni můžete dozvědět na jejím webu ZDE.

Program: 8-10h lekcí jógy + doprovodný program 

Souvislá praxe během víkendu dává možnost zaměření na celistvost jógového učení a tedy sounáležitost a rovnováhu pohybu, stravy, denního rytmu a odpočinku . Rozvíjíme praxi a témata jako je: dech (pranayama), čistící techniky (šatkarma/šatkrija), soustředění, koncentrace (dharana), meditace (dhyana), relaxace, flexibilita (ásana), kontrola myšlenek (pratyahara, mantry, mudry, bandhy, kreativita, filozofie jógy (yama, niyama) a další. Též je postaráno o doprovodný program, také dostupná literatura k nahlédnutí. Mimo náplň programu dávám podněty pro drobné doplňkové úkoly, které si každý může plnit ve volném čase a jsou určeny pro hlubší poznání a osobní rozvoj.

Nástin programu: začátek ubytování v pátek cca po 15h,  srazem před večeří a info a následně večeře cca v 18h, večerní jógová praxe a meditace/relaxace. Sobota ráno čistící techniky, dechová praxe, ranní protažení, snídaně, dopolední klidná praxe, oběd, odpolední vycházka nebo odpočinek, lekce před večeří, večeře, program po večeři včetně meditace a relaxace na závěr pro klidný spánek. Neděle dopoledne podobně jako sobota a končí se obědem okolo 13h. Ubytování ukončeno ve 14h. 

Během pobytu jsem samozřejmě k dispozici pro konzultace a dotazy. Program se mění podle potřeb účastníků, únavy, kondice a u aktivit venku též podle počasí.

Finální verze programu spolu s dalšími informacemi, co si přibalit s sebou, přijde přihlášeným v e-mailu cca týden před pobytem. 

Cena: 3 900,- /  *3 700,-

V ceně je ubytování, strava, pitný režim, program, doprovodný program, parkování

Úhrada: záloha 2 200,- do 10.2.2023 (lze uhradit i celý pobyt najednou), doplatek 1 700,- / *1500,- hotově na místě. 

Místo je pevně rezervováno až po zaplacení zálohy. Záloha je nevratná. V případě nemožnosti se účastnit pobytu můžete za sebe poslat náhradu. Pokud taková situace nastane, pomáhám s jejím řešením a hledáním náhradníka. 

Bankovní spojení: 123-7358490237/0100 (do poznámky prosím uvést: Horehledy + jmeno)

*Cena se slevou 5% při účasti na obou pobytech - Jarní pobyt Hořehledy + květnový pobyt Kalvárie


Pobytu se může účastnit i Váš necvičící doprovod, v takovém případě mě neváhejte kontaktovat a domluvíme podrobnosti. Tipy pro doprovod - své si najde ve formě odpočinku, relaxace, s knihou nebo aktivně vycházek po okolí, turistiky, kulturní památky, navštívení Buddhovy Stúpy, vyzkoušení golfu (po předchozí domluvě) nebo cyklistiky. 


Přihlášení a předběžná rezervace na e-mail: ivetakovalska@seznam.cz  

Do e-mailu uveďte prosím jméno, telefon, Váš věk nebo rok narození, v případě zdravotního omezení prosím též uvést, a dále kolik osob přihlašujete a preference ubytování (pokoj a s kým, zejména pokud se přihlašujete odděleně). 


Během pobytu se může vyskytnout přítomnost mého 4-nohého parťáka aneb kopa bezpodmínečné lásky zabalená do chlupů.