Lekce ve Starém Plzenci

ČTVRTEK

17:30 - 19h

Pravidelná čtvrteční jóga

Začátečníci a mírně pokročilí 

NEDĚLE

17 - 19h

Relaxační nedělní lekce

Všechny pokročilosti

Pár užitečných otázek a odpovědí: 

Kdy začíná lekce?

Lekce začíná na čas uvedeném v rozvrhu. Prostory jsou odemčené 15min předem. Je vhodné se dostavit včas, optimálně 10min před, s dostatkem času na převlečení, připravení si prostoru pro cvičení a zklidnění sebe sama, aby v daný čas mohla lekce začít. Pokud se zpozdím přidávám se tiše a snažím se nerušit ostatní v praxi. Před lekcí si vypnu telefon/zvolím mód letadla/vypnu vyzvánění a vibrace a uložím ho do tašky stranou, neberu si ho s sebou na cvičení. Během lekce mohu volně odcházet na toaletu a tak podobně, jak potřebuji. 

Není vhodné bez předchozí domluvy odcházet z lekce před jejím skončením. Praxe nemusí skončit přesně na minutu a proto, pokud chvátám nebo potřebuji odejít v určitý čas, oznámím to lektorce před začátkem hodiny a ona ve vhodnou dobu probíhající praxe mě upozorní na čas a možnost odejít. 

Jak a kde se mohu přihlásit? 

Na lekce je potřeba se hlásit předem. Jde to několika způsoby. Dát vědět SMS zprávou na 774271091, že dorazíte (kdybychom zamykaly vchod před lekcí, tak ať o Vás vím). Nebo na e-mail ivetakovalska@seznam.cz. A nejlépe v rozvrhu vytvořit rezervaci. Vytvoří se rezervace termínu bez požadavku na platbu a přijde Vám potvrzení na uvedený e-mail (to může chvilku trvat). Platbu pak můžete provést převodem nebo hotově na lekci. 

Musím si rezervovat celý kurz?

Nemusíte. Můžete přijít vyzkoušet nezávazně na jednorázovou lekci. Prosím o přihlášení předem.

Je kurz cenově výhodnější a je možnost se přidat do kurzu, když už začal? 

Ano, je možnost zvýhodněné ceny při platbě celého kurzu před jeho začátkem/nebo na první lekci/a ano, pro nově příchozí možno domluvit i v průběhu již probíhajícího kurzu (6 lekcí = 3 měsíce: leden-březen).

Kde se konají lekce? A zaparkuji?

Lekce se konají v příjemných podkrovních prostorách stavebnin u nádraží v Plzenci. Parkování volné v přilehlých ulicích. Mapa a adresa na konci této stránky.

Co si vzít s sebou? Mohu si zapůjčit podložku nebo musím mít svojí? 

Pohodlné oblečení na cvičení. Něco teplejšího na relaxaci (teplejší oblečení a deku/šátek atp.). 

Doporučuji s sebou svoji podložku - optimálně jógamatku, která neklouže (neváhejte se na mě obrátit v otázkách výběru podložky na cvičení). V prostorách jsou v případě potřeby k zapůjčení podložky a deky. 

Co když jsem unavená a nebo jsem na lekcích nováček? 

Obsah lekce přizpůsobuji účastníkům, jejich individuálním možnostem, do co nejvyšší možné míry, co skupinová lekce dovolí. Též zohledňuji v náplni lekce potřeby v daném období, ať už ročním nebo lunárním cyklu a další vnitřní a vnější vlivy. Na své si přijde začátečník i zkušenější praktikující. Na lekcích se u mě setkáte vždy s několika variantami a obtížnostmi od nejlehčích po náročnější a proto si každý může najít pozici, v které se cítí příjemně. Není třeba mít předem zkušenosti a můžete prostě jen tak přijít vyzkoušet. Neexistuje horní věková hranice pro účast na cvičení.

Co když mám dlouhodobé zdravotní problémy? Mohu se i tak zúčastnit? A co když se dnes necítím dobře?

V případě dlouhodobých zdravotních potíží a omezení je možné se též přidat - nejdříve společně probereme možnosti a omezení a upravím/nahradím pozice (ásany) tak, abyste se mohli účastnit skupinové lekce bez potíží. Případně budeme doplňovat individuálními lekcemi jógy a konzultacemi z pohledu fyzioterapie.

Pokud se objeví akutní onemocnění, například. viróza, akutní migréna již pokročilá/akutní bolest zubů atd. / nebo se krátkodobě necítíte dobře - cvičení vynechejte, odpočněte si a vyspěte se. Jógové skupinové cvičení v akutních případech není vhodné. Jóga pamatuje i na takovéto případy a má pro ně určité techniky a možnou individuální praxi, ale to nejdříve se mnou konzultujte. Poradím Vám, jakou praxi vybrat na daný problém. Například existují pozice pro uvolnění bolestí hlavy, menstruační sestava, pozice na posílení imunity, na zacpané dutiny, očistné techniky, dechová cvičení, cvičení v představě, úleva od bolesti aj.

V případě náhlé změny zdravotního stavu, většího jídla těsně před lekcí, u žen první 3 dny menstruace, těhotenství atp. prosím informujte mě před začátkem lekce.

V případě běžné únavy se nebojte přijít, jógovou praxí se opět obnoví Váš tok energie a vitalita. 

Vadí, když jsem jedla před lekcí? Mám si s sebou brát pití?

Doporučuji přijít s "prázdným žaludkem" aneb 2-3h před lekcí vydatně nejíst a cca 1h vydatně nepít. Před lekcí a během ní nedoporučuji jíst ani pít. Pokud nešlo jinak a jdete na lekci těsně po jídle, informujte mě o tom prosím před začátkem a upozorním Vás na pozice nevhodné na plný žaludek.

Mohu s sebou vzít kamaráda/kamarádku/maminku/dceru/sestru/partnera/partnerku...?

Určitě můžete :-). Prosím, dejte mi předem vědět, že přijde někdo nový a též kvůli kapacitě. Lekce není vhodná pro děti, účast mladistvých možná. Lze sdílet a přeposílat info z webu. Za sdílení děkuji. 

KDE? 

V útulných podkrovních prostorách stavebnin u nádraží.

Vstup zezadu stavebnin z Nerudovi ulice.

Vchod zezadu modrou brankou. Přes dlážděný dvorek do chodby a první dveře doprava - šatna na boty, dále po schodech až nahoru nad schody a posledními dveřmi do sálu. Vedle sálku je WC a prostor na převlečení.