Jóga pro oči

Soubor ásan pro zlepšení zraku a kondice očí

Nosíte brýle nebo kontaktní čočky?

Začali jste pociťovat zhoršení zraku? 

Chcete předejít oslabení očních svalů s věkem a pečovat o ně ještě předtím, než k tomu dojde?

Nebo jste jen zvědaví? 

Pro koho je Jóga pro oči vhodná?

Pro každého, kdo chce zlepšit svůj zrak. Zejména vhodná je pro uživatele brýlí a kontaktních čoček, jelikož ty zrak při pravidelném nošení "oslabují" a bez cvičení dochází časem ke zvyšování dioptrií a "lenivosti" očních svalů. Asi jako když budeme mít dlouhodobě dlahu, tak nám ruka také ochabne. 

Kolik času praxe zabere?

Cvičení zabere celkem cca 20min denně. Nejdříve je třeba se jednotlivé pozice naučit a zapamatovat. Doporučuje se praktikovat každý den ráno a večer.  

Odkud sestava pochází?

Hlavním zdrojem sestavy jsou materiály Indické školy jógy - Bihár School of Yoga in India. 

Kdy dojde ke zlepšení?

Je třeba trpělivosti, jelikož ke zhoršení zraku nedošlo ze dne na den, též jeho zlepšení nemůžeme očekávat hned zítra. Vše přichází až se souvislou pravidelnou praxí. Je třeba jistá dávka pokory, odhodlání, rozhodnutí ke změně a pevná vůle. Důležitá je cesta - souvislá praxe - bez očekávání. Nikdo nemůže předem říci, zda to bude za měsíc, za dva nebo za rok. Každý začínáme na jiném bodě a jinak k praxi přistupujeme. Pokud však vytrváme, zlepšení a výsledek se zaručeně dostaví.

Pro koho naopak praxe není vhodná?

Při akutních stavech očí. 

U závažných očních chorob jako je šedý zákal, zelený zákal, trachom, odchlípení sítnice, trombóza retinální tepny nebo žíly, iritida, keratitida nebo konjunktivitida. V těchto speciálních případech lze jógu pro oči cvičit po předchozí konzultaci s očním specialistou. Osvojení si jogínského životního stylu a jednoduché stravy však může být velkým přínosem. 

Ukázka

Soubor sestavy Jóga pro oči obsahuje:

Celkem 12 videí. V každém videu je vysvětlena jedna pozice s praxí pro oči. Dále je série doplněna instruktáží před začátkem cvičení, doporučeními, kontraindikacemi, možnostmi odpočinku pro oči a podpůrnou reflexní terapií. 

Videa jsou označena: Jóga pro oči - Úvod, Jóga pro oči - Kontraindikace, Jóga pro oči - 1) Palming, Jóga pro oči - 2) Mrkání atd. 

Jako doplněk k praxi dostanete PDF soubor celé série s podrobným popisem jednotlivých cviků a dále soubor PDF s graficky znázorněnými všemi pozicemi na jednom listu pro podporu a pomoc při souvislé praxi. 

Online objednávka 

Celá série 12 videí + 2xPDF - Jóga pro oči. 

Cena celkem 789,-

Odkaz na videa a PDF ke stažení přijde e-mailem po připsání platby na účet.

Pro přístup k videím je nutný e-mail a přihlášení ke službě Google! Pokud ho nepoužíváte primárně, uveďte ho do poznámky a bude Vám přes něj udělen přístup.

Objednávkou se zavazuji k platbě převodem na účet u KB č:

 123-7358490237/0100 

Po připsání platby na účet bude odeslán odkaz na Váš e-mail s přístupem k sérii videí cvičení pro oči a soubory PDF.