Lekce ve Starém Plzenci

ČTVRTEK

17:30 - 19h

Pravidelná čtvrteční jóga

Začátečníci a mírně pokročilí 

NEDĚLE (sudá) 

17 - 19h

Relaxační nedělní lekce

Všechny pokročilosti

Lekce probíhají v příjemných podkrovních prostorách sálku nad stavebninami u vlakového nádraží (mapa). 

"Dělám jógu včetně všech jejích části, aby pomáhala ke spokojenějšímu životu." 

Vycházím z tradiční Hatha jógy původních indických škol a učení.

A kdo jsem já?

Starý Plzenec je již třetím rokem můj domov. Zavedla mě sem náhoda, možná shoda několika navazujících náhod, které mě vrátily skoro zpět do rodné Plzně. Jen to asi ty náhody nedotáhly až do města, unavily se a "upustily" myšlenku na předměstí. Za což jsem jim vděčná. 

Pokud máš pejska a žiješ zde také, dost možná mě potkáváš při venčení a ani nevíš, že jsem to já. Není ani divu. Celkem na denním pořádku je nějaká práce kolem domku a tak vybíhám rovnou nechtěně maskovaná v teplákách, montérkách a někdy skoro až v pyžamu. Každou chvíli vykoukneme za plot ven s tou mojí čtyřnohou kupou lásky zabalenou do chlupů. Doprovázím ji na průzkumech okolí a čtení toho jejího "psího facebooku" a novinek na místním "messengeru" rohů, patníků a drnů. 

Ráda tě přivítám na lekcích a předám ti trochu z učení Indie, znalosti fyzioterapie, poznatků vlastního sebepoznávání a rozvoje, zkoumání východních postupů ajurvédy nebo čínské medicíny, zajímavostí z aromaterapie a v neposlední řadě zkušenosti z kurzů Evropské federace jógy, které byly velkou studnicí poznání, však i věř nevěř, dlouhým trváním...kdy člověk zjistí, že je vlastně na začátku a je toho ještě tolik co vůbec, ale vůbec neví a nebo ani netuší... Čemu nerozumí a co ho ještě čeká... 

"Těžko popisovat styl jógy - přijďte vyzkoušet".

ČTVRTEK od 17:30

Pravidelné jógové lekce

Délka 90 min 

Jednotlivé lekce 200,- 

Rezervace na lekci předem zprávou na 774 271 091 nebo na e-mail ivetakovalska@seznam.cz nebo přímo v REZERVAČNÍM SYSTÉMU

Platba možná hotově na místě nebo předem na účet Č. Ú. 123-7281060297/0100


Zvýhodněné kurzovné na čtvrtletí:

Kurz JARO
od 6.4. do 29.6.

12 lekcí (nekoná se 1. čtvrtek v květnu - jsme na pobytu)

 Cena 2200,-  
Přihlášení předem, platba nejlépe hotově, nejpozději na první lekci tj. 6.4.


Formulář k přihlášení viz níže nebo na e-mail ivetakovalska@seznam.cz


NEDĚLE 

od 17 hodin

Odpočinková lekce relaxační a meditativní povahy

Délka 120 min

Termíny:  I 9.4. I 23.4. I 7.5. nebude - jsme na pobytu I 21.5. I 4.6. I 18.6. I

--------  pravidelně v sudou neděli ---------

Lekce zahrnující jak protažení tak relaxační, meditativní techniky a další součásti jógy. Cca 1h dech, cvičení, protažení, příprava na cca 1h odpočinku a relaxace.Jednotlivé lekce 300,- 

Rezervace na lekci předem zprávou na 774 271 091 nebo na e-mail ivetakovalska@seznam.cz nebo přímo v REZERVAČNÍM SYSTÉMU

Platba možná hotově na místě nebo na účet Č. Ú. 123-7281060297/0100

Náplň lekce vždy přizpůsobuji přítomné skupině, tématu, období a vhodnosti energetické náročnosti.

Chci se přihlásit na:

Vyplňte všechny potřebné údaje a ozvu se vám co nejdříve zpět.


Pár užitečných otázek a odpovědí:

Kdy začíná lekce?

Lekce začíná na čas uvedeném v rozvrhu. Prostory jsou odemčené 15min předem. Je vhodné se dostavit včas, optimálně10min před, s dostatkem času na převlečení, připravení si prostoru pro cvičení a zklidnění sebe sama, aby v daný čas mohla lekce začít. Pokud se zpozdím přidávám se tiše a snažím se nerušit ostatní v praxi. Před lekcí si vypnu telefon/zvolím mód letadla/vypnu vyzvánění a vibrace a uložím ho do tašky stranou, neberu si ho s sebou na cvičení. Během lekce mohu volně odcházet na toaletu a tak podobně, jak potřebuji.

Není vhodné bez předchozí domluvy odcházet z lekce před jejím skončením. Praxe nemusí skončit přesně na minutu a proto, pokud chvátám nebo potřebuji odejít v určitý čas, oznámím to lektorce před začátkem hodiny a ona ve vhodnou dobu probíhající praxe mě upozorní na čas a možnost odejít.

Jak a kde se mohu přihlásit?

Na lekce je potřeba se hlásit předem. Jde to několika způsoby. Dát vědět SMS zprávou na 774271091, že dorazíte (kdybychom zamykaly vchod před lekcí, tak ať o Vás vím). Nebo na e-mail ivetakovalska@seznam.cz. A nejlépe v rozvrhu vytvořit rezervaci. Vytvoří se rezervace termínu bez požadavku na platbu a přijde Vám potvrzení na uvedený e-mail (to může chvilku trvat). Platbu pak můžete provést převodem nebo hotově na lekci.

Musím si rezervovat celý kurz?

Nemusíte. Můžete přijít vyzkoušet nezávazně na jednorázovou lekci. Prosím o přihlášení předem.

Je kurz cenově výhodnější a je možnost se přidat do kurzu, když už začal?

Ano, je možnost zvýhodněné ceny při platbě celého kurzu před jeho začátkem/nebo na první lekci/a ano, pro nově příchozí možno domluvit i v průběhu již probíhajícího kurzu (6 lekcí = 3 měsíce: leden-březen).

Kde se konají lekce? A zaparkuji?

Lekce se konají v příjemných podkrovních prostorách stavebnin u nádraží v Plzenci. Parkování volné v přilehlých ulicích. Mapa a adresa na konci této stránky.

Co si vzít s sebou? Mohu si zapůjčit podložku nebo musím mít svojí?

Pohodlné oblečení na cvičení. Něco teplejšího na relaxaci (teplejší oblečení a deku/šátek atp.).

Doporučuji s sebou svoji podložku - optimálně jógamatku, která neklouže (neváhejte se na mě obrátit v otázkách výběru podložky na cvičení). V prostorách jsou v případě potřeby k zapůjčení podložky a deky.

Co když jsem unavená a nebo jsem na lekcích nováček?

Obsah lekce přizpůsobuji účastníkům, jejich individuálním možnostem, do co nejvyšší možné míry, co skupinová lekce dovolí. Též zohledňuji v náplni lekce potřeby v daném období, ať už ročním nebo lunárním cyklu a další vnitřní a vnější vlivy. Na své si přijde začátečník i zkušenější praktikující. Na lekcích se u mě setkáte vždy s několika variantami a obtížnostmi od nejlehčích po náročnější a proto si každý může najít pozici, v které se cítí příjemně. Není třeba mít předem zkušenosti a můžete prostě jen tak přijít vyzkoušet. Neexistuje horní věková hranice pro účast na cvičení.

Co když mám dlouhodobé zdravotní problémy? Mohu se i tak zúčastnit? A co když se dnes necítím dobře?

V případě dlouhodobých zdravotních potíží a omezení je možné se též přidat - nejdříve společně probereme možnosti a omezení a upravím/nahradím pozice (ásany) tak, abyste se mohli účastnit skupinové lekce bez potíží. Případně budeme doplňovat individuálními lekcemi jógy a konzultacemi z pohledu fyzioterapie.

Pokud se objeví akutní onemocnění, například. viróza, akutní migréna již pokročilá/akutní bolest zubů atd. / nebo se krátkodobě necítíte dobře - cvičení vynechejte, odpočněte si a vyspěte se. Jógové skupinové cvičení v akutních případech není vhodné. Jóga pamatuje i na takovéto případy a má pro ně určité techniky a možnou individuální praxi, ale to nejdříve se mnou konzultujte. Poradím Vám, jakou praxi vybrat na daný problém. Například existují pozice pro uvolnění bolestí hlavy, menstruační sestava, pozice na posílení imunity, na zacpané dutiny, očistné techniky, dechová cvičení, cvičení v představě, úleva od bolesti aj.

V případě náhlé změny zdravotního stavu, většího jídla těsně před lekcí, u žen první 3 dny menstruace, těhotenství atp. prosím informujte mě před začátkem lekce.

V případě běžné únavy se nebojte přijít, jógovou praxí se opět obnoví Váš tok energie a vitalita.

Vadí, když jsem jedla před lekcí? Mám si s sebou brát pití?

Doporučuji přijít s "prázdným žaludkem" aneb 2-3h před lekcí vydatně nejíst a cca 1h vydatně nepít. Před lekcí a během ní nedoporučuji jíst ani pít. Pokud nešlo jinak a jdete na lekci těsně po jídle, informujte mě o tom prosím před začátkem a upozorním Vás na pozice nevhodné na plný žaludek.

Mohu s sebou vzít kamaráda/kamarádku/maminku/dceru/sestru/partnera/partnerku...?

Určitě můžete :-). Prosím, dejte mi předem vědět, že přijde někdo nový a též kvůli kapacitě. Lekce není vhodná pro děti, účast mladistvých možná. Lze sdílet a přeposílat info z webu. Za sdílení děkuji. 

KDE? 

V útulných podkrovních prostorách stavebnin u nádraží.

Vstup zezadu stavebnin z Nerudovi ulice.

Vchod zezadu modrou brankou. Přes dlážděný dvorek do chodby a první dveře doprava - šatna na boty, dále po schodech až nahoru nad schody a posledními dveřmi do sálu. Vedle sálku je WC a prostor na převlečení.